Need for Speed: Most Wanted, GameFAN.cz

Need for Speed: Most Wanted 2005 - Preview

NFS: Most Wanted vzniká ve vývojářském studiu EA v Canadě a pracují na něm ti samí lidé jako na NFSU2, kterého se po celém světě prodalo přes 15 milionů. Most Wanted bude vydána pochopitelně pro PC a konzole PlayStation 2, Nintendo GameCube, Nintendo DS, GameBoy Advance, PlayStation Portable, Xbox, uvažuje se i o Xbox 360.

Hra nabídne spoustu novinek oproti Underground 2, tak se na ně podíváme, ve hře se bude měnit den a noc, ale závody budou probíhat jen ve dne, což mě docela překvapilo, protože v noci by to bylo určitě zajímavější. Od úplného začátku hry budete mít zpřístupněné všechny lokace, hlavními lokacemi by měli být přímořské cesty, průmyslová zóna a město. Lokace by neměli být rozsáhlé kvůli slabým současným technologiím a to hlavně na PS2. Stejně jakou NFSU2 budete mít na výběr z velkého množství tuningu a upgradů, s jejichž pomocí si můžete vaše auto pořádně vyladit.

Hlavními novinkami oproti NFSU2 je policie a tzv. „black list“. Začneme třeba policií, v NFSU2 žádná policie nebyla a mě i dalším fanouškům této hry to hodně vadilo, vždyť když se 4 borci prohání po městě v maximální rychlosti tak by s tim policie měla něco dělat a proto se EA rozhodla, že Most Wanted policíí vybaví a to pořádně, protože Vás může honit až 6 policejních vozů a ty už Vám porádně zkomplikují život. Další novinkou oproti NFSU2 je už zmiňovaný Black list (žebříček nejhledanějších závodníků ve městě). Váš postup v black listu zajišťují hodnoty „rap sheet“ a „street cred“ navyšovat se budou vyhráváním závodů a za úniky před policií.

Schovat před policajty se můžete například v nákladním prostoru náklaďáku ala rychle a zběsile, avšak chce to trochu cviku. V jiných případech si nechte lehce a jednoduše přestříkat vozidlo, jako tomu je u série GTA anebo prostě zajet neviděn do postranní uličky, a nechat policii jet dál. Setkáme se s auty jako BMW M3, Mazda RX-8 a několika druhy policejních aut (Chevrolet), opět se setkáme s terénními auty ! Zazávodit bychom si měli až se sto odlišnými auty pocházející z Evropy, Asie a Ameriky to je opravdu velké číslo, ať počítám jak počítám, v Need for Speed: Underground 2 je něco kolem 28–30 aut a už to je docela slušnej výber! Doufejme, že autoři splní co slibovaly a ve hře bude opravdu na sto aut, ale provází to u mě další obavu a to – odfláknutí aut, byl bych radši s 30 – 50 pořádnými auty než stovkou odbytých. Datum vydání NFS: Most Wanted se odhaduje na podzim letošního roku.